۲۵ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۲۵, ۱۳۹۸

طراحی و ساخت لنز هوشمند توسط سامسونگ

0 دیدگاه

طراحی و ساخت لنز هوشمند توسط سامسونگ

شرکت سامسونگ، غول سخت افزاری و تکنولوژی دنیا این بار دست به فناوری جدیدی زده و می خواهد حق اختراع ساخت لنز هوشمند چشمی با نمایشگر هایی که می توانند تصاویر را مستقیم درون چشم فرد بتابانند به ثبت برساند. مطمئنا این ایده می تواند فناوری های جدیدی را در حوزه تصاویر و حسگرهای چشمی ایجاد کند که البته می توان به کاربرد آن در اسمارت فون ها و وسایل الکترونیکی نیز اشاره کرد. اين لنزها به دوربين‌هاي داخلي و حسگرهايي مجهزند كه مي‌توان آنها را با پلك زدن كنترل كرد.

طراحی و ساخت لنز هوشمند توسط سامسونگ

به نظر مي‌آيد سامسونگ اين لنزها را به عنوان جايگزيني براي ايجاد تجربه بهبود يافته‌تري از حقيقت افزوده‌شده در فناوري‌هاي پوشيدني موجود در بازار ابداع خواهد‌كرد. با استفاده از لنزهاي طبي به‌جاي عينك‌ها، كاربران مي‌توانند از حقيقت افزوده‌شده با دقت و ظرافت بيشتري بهره ببرند.

كنترل يك ابزار رابط چشمي از طريق چشمك‌زدن مي‌تواند علاوه بر بروز خطاهاي متعدد، حالتي عجيب و غريب را در كاربر ايجاد كند، اما خوشبختانه همواره اين امكان وجود دارد كه اين لنزها را با كمك اسمارت‌فون كنترل كرد.

با ساخت اين ابزار،‌ سامسونگ با گوگل هم‌مسير خواهد‌شد، زيرا اين شركت نيز تاكنون دو حق انحصاري براي اختراع لنزهاي هوشمند را ثبت كرده‌است. با اين همه لنزهاي هوشمند گوگل كاربرد‌هاي طبي خواهند‌داشت و از حسگرها و الكترونيك‌هاي انعطاف‌پذيري براي بررسي ساختار شيميايي مواد درون اشك چشم و قند خون برخوردارند.

اگرچه شركت‌هاي گوگل و سامسونگ حق اختراع لنزهاي هوشمند در كشورهاي خود را به ثبت رسانده‌اند، اما اين امكان وجود دارد كه اين دو شركت هم‌اكنون در مرحله آزمايشي و پيش‌توليد باشند و اين لنزها هنوز به مرحله توليد نرسيده‌باشند. در حقيقت اين شركت‌ها همواره درحال ثبت اختراع هستند و اين به آن معني نيست كه پس از ثبت، اين اختراع‌ها بلافاصله روانه بازار شوند.